برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده

مقدمه

برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده

 • خواندن - برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده
  خواندن
 • تماشا - برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده
  تماشا

برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده

 • گوش کردن - برنامه پذیرش پناهندگان در ایالات متحده
  گوش کردن

مرور کلی بر برنامه پذیرش و اسکان در ایالات متحده

 • خواندن - مرور کلی بر برنامه پذیرش و اسکان در ایالات متحده
  خواندن
 • گوش کردن - مرور کلی بر برنامه پذیرش و اسکان در ایالات متحده
  گوش کردن
 • تماشا - مرور کلی بر برنامه پذیرش و اسکان در ایالات متحده
  تماشا

اگر پناهنده هستید و نمی توانید به کشور خودتان برگردید، ممکن است واجد شرایط باشید که به صورت دائمی به کشور دیگری نقل مکان کنید. به این اقدام “اسکان مجدد” گفته می شود.

برای اسکان مجدد در یک کشور دیگر، باید واجد شرایط پذیرش باشید و از طریق یک روند رسمی پذیرفته شوید. همه کشورهایی که پناهندگان را برای اسکان مجدد می پذیرند، روش های مختلفی برای این کار اجرا می کنند.

یالات متحده آمریکا یکی از کشورهای جهان است که پناهندگان را برای اسکان مجدد می پذیرد. آمریکایی ها از سال 1980 تاکنون از طریق برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده یا USRAP میلیون ها پناهنده را از سرتاسر جهان پذیرا بوده اند. برای اینکه واجد شرایط USRAP باشید، باید از طرف آژانس مهاجرتی سازمان ملل (UNHCR) ارجاع داده شوید یا بتوانید از طریق یکی از “برنامه های دسترسی مستقیم” اقدام کنید.

منابع و اطلاعات ارائه شده در اینجا، توصیفی از روند USRAP هستند.

بعد از شروع روند USRAP، این مراحل را پشت سر خواهید گذاشت:

مرحله 1: مصاحبه برای بررسی اولیه شرایط

مرحله 2: مصاحبه USCIS

مرحله 3: بررسی های پزشکی

مرحله 4: بررسی مسائل فرهنگی

مرحله 5: سفر

مرحله 6: ورود

پرونده اسکان مجدد هر پناهنده ای با دیگری متفاوت است و مدت زمان لازم برای تکمیل روند USRAP به جزئیات و شرایط هر پرونده بستگی دارد.

سکان مجدد گزینه ای است که فقط برای تعداد محدودی از پناهندگان قابل استفاده است که روند موجود را طی کرده باشند و شما و دولت ایالات متحده هر دو باید در این زمینه وقت بگذارید و تلاش کنید. قبل از شروع این کار، مطمئن شوید که در صورت واجد شرایط بودن بتوانید برای اسکان مجدد به ایالات متحده بیایید. کلیه خدمات مربوط به اسکان مجدد به صورت رایگان ارائه می شوند. در طی مراحلی که طی می کنید هیچکس هیچ هزینه ای را برای خدمات اسکان مجدد از شما دریافت نخواهد کرد. اگر کسی از شما درخواست پول کرد، شما را مجبور کرد که اقدامی انجام دهید و ادعا کرد که می تواند در پرونده تان دخالت کند یا روند رسیدگی به آن را سریعتر کند، یا به هر شکل به هر روش دیگری شما را تهدید کرد، این موارد را گزارش کنید. ما اطلاعات مربوط به نحوه گزارش موارد کلاهبرداری را در مصاحبه اول شما در اختیارتان قرار می دهیم. هر مرکز پشتیبانی اسکان مجدد دارای آدرس ایمیل مخصوصی برای گزارش کلاهبرداری است.

 

⇠ منوی USRAP