جهت‌گیری فرهنگی برای پناهندگان

حمل و نقل و جابجایی

و نقل عمومی در ایالات متحده

  • خواندن - حمل و نقل در ایالات متحده
    خواندن
  • گوش کردن - حمل و نقل در ایالات متحده
    گوش کردن
  • تماشا - حمل و نقل در ایالات متحده
    تماشا

بعد از ورود به محل جدید، روش های جابجایی مختلفی در اختیارتان قرار دارد. در اکثر محله ها، یک یا چند نوع روش حمل و نقل وجود دارد. باید با نحوه استفاده ایمن از روش های حمل و نقل عمومی اطلاع داشته باشید. آژانس اسکان مجدد اطلاعاتی را درباره حمل و نقل عمومی در محل جدیدتان در مدت کوتاهی بعد از ورود در اختیارتان قرار می دهد.

قوانینی برای نظارت بر پیاده روی، دوچرخه سواری و رانندگی با ماشین در ایالات متحده وجود دارد. وقتی برای اولین بار به ایالات متحده وارد می شوید، احتمالاً مدتی را صرف پیاده روی و رفتن به مکان های مورد نیاز خواهید کرد. به زودی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده خواهید کرد. وسایل حمل و نقل عمومی در هر مکان متفاوت هستند. در بعضی مکان ها تقریباً برای رفتن به همه جا به وسایل حمل و نقل عمومی نیاز دارید. در سایر مکان ها فقط بعضی مواقع می توانید از این وسایل استفاده کنید یا ممکن است چنین وسایلی وجود نداشته باشد.

داشتن وسیله نقلیه شخصی و دسترسی به آن، مزایا و مسئولیت هایی را به همراه خواهد داشت. مالکیت وسیله نقلیه و رانندگی با آن در ایالات متحده ممکن است قیمت بالایی داشته باشد. در اولین ماه هایی که به ایالات متحده می آیید لازم است از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به اطراف محل جدیدتان استفاده کنید. کمی بعد شغلی خواهید داشت و می توانید هزینه های ماشین را تقبل کنید، در این صورت می توانید ماشین بخرید، اما قوانینی در مورد بیمه ماشین، گواهینامه رانندگی و ایمنی موجود است که در صورت خرید باید از آنها آگاهی داشته باشید و تبعیت کنید.

نواع وسایل حمل و نقل عمومی 

مردم شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانند بدون کار در سرتاسر شهر جابجا شوند. باید با نحوه سوار شدن ایمن، ماندن در وسیله و خروج از انواع وسایل نقلیه ای که از آنها استفاده می کنید آشنا شوید. در ایالات متحده سه نوع اصلی وسیله حمل و نقل عمومی وجود دارد: اتوبوس، سابوی و ترن های درون شهری. این وسایل بر اساس یک برنامه زمانی حرکت می کنند و در مکان های خاصی توقف دارند تا افراد بتوانند به آنها سوار شده و پیاده شوند. اکثر مواقع برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی لازم است بلیط بخرید. تاکسی و سایر ماشین های خصوصی نیز ممکن است در دسترس باشند اما معمولاً گران قیمت هستند.

پیاده روی و دوچرخه سواری 

مراقب علائم راهنمایی و رانندگی باشید تا بتوانید به صورت ایمن در محلتان پیاده روی کنید. از پیاده روها استفاده کنید و هنگام عبور از خیابان از خط عابر پیاده یا از گوشه های خیابان رد شوید.

در اکثر شهرها خطوط ویژه ای برای حرکت دوچرخه وجود دارد و قوانین و مقررات ترافیکی و ایمنی خاصی نیز برای دوچرخه سواران موجود است. دوچرخه سواری یک روش عملی و ارزان قیمت برای رفتن به مکان های مختلف است اما مهم است که قوانین رانندگی را بدانید و برای دوچرخه سواری ایمن از آنها تبعیت کنید.

⇠ منوی بررسی مسائل فرهنگی