جهت‌گیری فرهنگی برای پناهندگان

مدیریت پول

هزینه زندگی در ایالات متحده از یک مکان به مکان دیگر بسیار متفاوت است و در اکثر مکان ها ممکن است خیلی زیاد باشد. به همین دلیل است که مهم است همه بزرگسالانی که می توانند کار کنند هرچه سریعتر شغلی پیدا کنید. باید مراقب منابع مالیتان باشید تا بیش از بودجه تان خرج نکنید.

مدیریت منابع مالی شخصی 

شما مسئول مدیریت منابع مالی شخصی خودتان هستید. یک روش برای جلوگیری از خرج کردن زیاد این است که بودجه ای را برای خودتان در نظر بگیرید. آشنایی با نحوه تعیین بودجه یک مهارت بسیار مهم است. برای تعیین بودجه بسیار مهم است که درآمد و هزینه های ماهیانه تان را بدانید مانند کرایه، هزینه آب، برق و گاز و هزینه خرید خواربار. برای تعیین بودجه بسیار مهم است که خواسته های خودتان و نیازهای خانواده تان را مشخص کنید. بعضی از اقلام مورد نظر ممکن است گران قیمت باشند و نیازی به تهیه آنها وجود نداشته باشد، همچنین ممکن است از نیازهای خانواده تان غافل شوید. پرسنل آژانس اسکان مجدد در تعیین بودجه به شما کمک خواهند کرد.

سیستم بانکداری 

یمن ترین مکان برای حفظ پول در ایالات متحده بانک ها هستند که تحت قوانین فدرال هستند و بیمه می شوند. انواع مختلفی از بانک ها موجود است. آژانس اسکان مجدد به شما کمک می کند تا مناسب ترین بانک را انتخاب کنید. اگر درباره پول اعتقادات مذهبی یا فرهنگی خاصی دارید (مثلاً اگر معتقدید که پرداخت و ذخیره سود کار اشتباهی است) ممکن است بانکی در محلتان پیدا کنید که منطبق با عقاید شما عمل کند.

باید با نحوه سپرده گذاری در حساب بانکی و برداشت با استفاده از دستگاه های خودپرداز (ATM) یا نوشتن چک آشنا شوید. در بانک می توانید پولتان را در حساب جاری یا پس انداز یا در هر دو حساب قرار دهید. حساب های جاری برای زمانی مناسب هستند که می خواهید مرتباً با استفاده از چک و کارت های ATM پول به حساب بگذارید و بردارید. حساب های پس انداز برای ذخیره منابع مالی لاز م هستند که برای مدتی نمی خواهید با آنها کاری انجام دهید. احتمالاً در ابتدا فقط لازم است یک حساب جاری داشته باشید. بعداً می توانید پس انداز کردن را شروع کنید یا می توانید هم حساب جاری و هم حساب پس انداز داشته باشید.

وقتی از طرح اعتباری یا کردیت کارت (کارت اعتباری) استفاده می کنید، در حقیقت پول را قرض می گیرید و به مبلغی که بدهکار هستید سود تعلق می گیرد. برای اینکه سابقه اعتبار خوبی داشته باشید، باید هر ماه به موقع بدهی خود را پرداخت کنید. پرداخت ماهیانه وام سفر اولین فرصت برای ایجاد یک سابقه اعتبار خوب در ایالات متحده است.

Direct Deposit (پرداخت مستقیم) 

بسیاری از کارفرماها مستقیماً مبالغ را به حساب بانکی کارکنان خود واریز می کنند (به آنها توصیه می کنند یا به اجبار چنین کاری انجام می دهند). با پرداخت مستقیم، درآمد شما مستقیماً به حساب بانکیتان واریز می شود به جای اینکه آن را به صورت چک دریافت کنید. چند مزیت در مورد پرداخت مستقیم وجود دارد. مشکل گم کردن چک، دزدیده شدن چک و تلاش برای نقد کردن آن با جعل امضای شما وجود ندارد. همچنین حتی اگر در روز پرداخت حقوق در محل کارتان نباشید، حقوقتان را دریافت می کنید و نیازی نیست برای نقد کردن چکتان به بانک بروید. در نهایت اینکه با پرداخت مستقیم، پولتان در حسابتان است و فوراً می توانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر شخصاً چک را نقد کنید، ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا پول به حسابتان منتقل شود.

⇠ منوی بررسی مسائل فرهنگی